2020. június - július: Misszió az ukrajnai Sámuel Alapítvány támogatására

A gyülekezetünk fontosnak tartja a missziós munkát, ezért már évek óta szervez  jótékonysági eseményeket. Minden év elején kiválasztunk egy magyarországi, vagy a környező diaszpórában működő, rászoruló magyar gyerekeket segítő, a gyerekeknek gondoskodást, támogatást nyújtó intézményt. Templomunk a jótékonysági rendezvénnyel, és a támogatóink által felajánlott adományokkal segíti a kiválasztott szervezetet.

Idén a választásunk az Ukrajnában működő Sámuel Alapítványra esett.


A Sámuel Alapítvány azoknak a gyerekeknek nyújt segítséget, akik Kárpát-Ukrajnában a megye csecsemő osztályain, kórházakban, szüleiktől elhagyatottan, az ápolóktól legtöbb esetben csak a legszükségesebbet megkapva (étel, gyógyszer) várják sorsuk reménytelen alakulását. A családjaik kivétel nélkül magyar ajkú, református, vallásukat gyakorló, hívő keresztények.

Idén, a vírushelyzet miatt, nem a hagyományos módon, nem élő rendezvénnyel bonyolítjuk le a jótékonysági eseményünket.

Egyházunk 2020. június 20. és július 20. között 
online jótékonysági rendezvényt tart 
az ukrajnai Sámuel Alapítvány támogatására.

A műsor résztvevői: Antal Tímea, Bátori Zoltán, Dánielfy Zsolt, Érseki Emőke, Finta Ilona, Finta Ilona Vanda, Mátté Éva, Mónus Olivér, Nagy Rita, Neszlényi Judit, Orcsik István, Pázmándy László, Polgár Éva, Reeves Anna, Sziki Károly.


Fogadják szeretettel a Jótékonysági műsorunkatKérjük, ha egyetért erőfeszítéseinkkel, és lehetősége van rá, 
ezen a linken keresztül Ön is támogassa
az Ukrajnában működő alapítványt.


Ha csekken szeretné elküldeni adományát, kérjük erre a címre küldje: 
First Hungarian Reformed Church,
12717 York Ave., Hawthorne, CA 90250.
A note részbe kérjük írja be: a Sámuel Alapítvány javára.

"Boldogok az irgalmasok mert ők irgalmasságot nyernek."

A Sámuel alapítványról


Taracközi Ferenc lelkipásztor, 1999 őszén Beregszászba érkezve, megrázó élményként fedezhette fel az utcákon kóborló, kolduló gyerekeket. Ezek a gyerekek felnövekedve portyázó bandatagokká válnak, akik miatt oly sokszor panaszkodik a közvélemény, s csak odáig jut el, hogy ezek gonosztevők, s börtönben a helyük. Nem gondolkodik el azon, hogy ezeket az embereket a világ farkastörvényei edzették, nevelték vaddá és soha nem tapasztalhatták meg a családi fészek melegét, az anyai szeretetet, a szülők nevelő példáját.

A Sámuel Alapítvány 2001-ben jött létre, melyet Taracközi Ferenc, beregszászi református lelkipásztor és Valkócz Éva alapító tagok jegyeztettek be. A szervezet államilag bejegyzett, nonprofit, jótékonysági alapítvány. Teljes neve: Beregszászi Járási Jótékonysági Sámuel Alapítvány. Székhelye: Kárpátalja, 90202 Beregszász, Kossuth tér 4.

A Sámuel Alapítvány jelenlegi elnöke Sipos Géza és vezető testülete az alapító tagokból és kurátorokból áll. Szerkezete a következő: Sipos Géza alapítványi elnök, Taracközi Ferenc református lelkipásztor, alapító tag, kurátor, Valkócz Éva alapító tag, kurátor, Fejér Zoltán, református lelkész, kurátor, Taracközi Gerzson, református lelkész, kurátor, Kacsó Géza, református lelkész, kurátor, Mudi Róbert, református lelkész, kurátor, Barna György kurátor.


A Sámuel Alapítvány teljes mértékben pénzbeli adományokból és pályázati úton megnyert támogatásokból tartja fenn magát.

Az árva illetve elhagyott gyermekek családba kerülésével nem „csak” életeket mentünk, hanem Kárpátalján élő maroknyi magyarságunkat is növeljük! - olvasható az alapítvány bemutatkozó anyagában.

Vezér igéje: „Aki az ilyen kisgyermekek közül egyet is befogad az én nevemért, az engem fogad be, és aki engem befogad, az nem engem fogad be, hanem azt, aki engem elküldött.” Márk evangéliuma 9,37


Adományok


A Jótékonysági rendezvényünkre beérkezett adományok:

Dátum Initial Összeg (dollár)
20.06.15 Cs. László 100
20.06.15 F. Ilona      50
20.06.20 M. Éva      50
20.06.20 K. Jeannie 20
20.06.20 H. Attila     40
20.06.21 D. Ildikó     20
20.06.21 L. Jasmine  25
20.06.21 G. Tünde    500
20.06.22 K. László   25
20.06.24 B. Mónika  10
20.06.25 R. Ákos       33
20.06.25 V. Frank      50
20.06.28 Sz. Sándor 100
20.06.28 K. Géza      50
20.06.28 K. Tamás   200
20.06.28 B. Zoltán    25
20.06.29 S. Judit   50
20.07.02 J. Tamás  3000
20.07.06 P. Katalin  25


Megjegyzés küldése

0 Megjegyzések