Következő eseményeink / SAVE THE DATE!


Az Istentisztelet minden vasárnap délelőtt 11 órakor kezdődik
(Los Angeles-i idő szerint) előbb angol, majd magyar nyelven. 


No matter where you are, you can participate! Kapcsolódás az istentisztelethez távolról: 
Telefon: + 1.916.400.9608 PIN: 788 690 646‬#

Testvéri szeretettel felajánljuk hívő testvéreinknek, vallási közösségeknek, hogy videokonferencia segítségével bárhonnan a világból kapcsolódjanak a templomunkban tartott istentiszteletünkhöz, tartsunk közösen istentiszteletet. A videokonferencia lehetővé teszi, hogy bárki interaktív részese legyen az istentiszteletnek, például Biblia olvasással, imával, lelkészi igehirdetéssel, zene, ének vagy vers felajánlással, vagy bármilyen más formában. Szeretnénk más gyülekezeteknek felajánlani a gyülekezeteink közötti közreműködés lehetőségét. Ha bármikor szükség van a felajánlott segítségünkre, bizalommal keressenek meg minket.

Ha információra van szükséged írj üzenetet a templom@elsoegyhazla.org email címre.

Mindenkit szeretettel hívunk az eseményeinkre.
GOD BLESS YOU AND SEE YOU NEXT SUNDAY!

Szombatonként 10:30 Baráti találkozó videokonferencia segítségével Fellowship Videoconferencing.
Join via Google Meet: https://meet.google.com/yij-dnjy-uxz or call: +1 813-618-7584‬ ( PIN: ‪649 221 865‬# )
Csütörtökönként 6-kor: Bibliakör - Bible study online led by Dr. Katalin Havasi.
Join via Google Meet: https://meet.google.com/vcd-rvfy-iwd  or call: + 1.916.400.9608 ( PIN: 788 690 646‬# )

További eseményeink

MÁJUS

May 26. SPRING CONCERT...starts at 11 AM. Lunch at 12:30. Concert starts at 2:15 pm.
The internationally acclaimed concert pianist JUDITH NESZLÉNYI presents the Los Angeles premiere of Ernő Dohnányi’s Ruralia Hungarica! Plus works by Liszt, Kodály, Schubert, Vecsey and more! Bring your friends and family. You do not want to miss this opportunity to hear a great piano virtuoso play at our church! We are deeply grateful to Miss Neszlényi, who makes this Concert possible. All donations go to much needed repairs for our church parking lot.  May God bless you for your kindness and generosity!  

Június

Jun. 2. Music Club Outing to LA Opera. Turandot. 2 PM. Or enjoy Art Circle, Chess Masters or Chorale Rehearsal at church. Potluck.  Play chess. Sing. 
Közös batyus ebéd. Sakkozás. Fessünk. Énekeljünk.
  
Jun. 9. Remembering Trianon. Potluck. Trianonra Emlékezünk. Közös batyus ebéd. Az Országgyűlés 2010. május 31-én nyilvánította június 4-ét, a trianoni békeszerződés aláírásának napját a nemzeti összetartozás napjává.  

Jun. 16.  Father's Day Celebration. Potluck. Édesapánkról emlékezünk. Mi az ami nagyon kedves neked amit az édesapádtól kaptál és megőrizted? Közös ebéd.   Hozzunk valami finomságot, sütit, stb.                                                                                         
Jun. 23. Presbiter Meeting. Potluck. Presbiteri gyűlés. Hozzunk valami finomságot, sütit, stb.

Jun. 29. Saturday Red Cross Blood Drive 8 – 3 PM. Donuts, Coffee available. For more details, pl. ask Eva Matte.

Jun. 30. Maker’s Circle, Chess Masters or Chorale Rehearsal. Potluck. Bring an art project or we’ll have one to share. Or play chess. Or sing. Közös batyus ebéd. Sakkozás. Fessünk együtt. Énekeljünk. 

Július

Jul. 7. Presbiter Meeting. Potluck. Presbiteri gyűlés. Közös ebéd. Hozzunk valami finomságot.

Jul. 14. Pool or Beach Party. Details soon.

Jul. 21. Show and Tell. Potluck. Play the violin? Are you a poet? Share your talent! Also Trunk Trade. Kiállítással egybekötött ki mit tud, ki mit alkot! Közös batyus ebéd. Trunk Trade: Házi takarításból visszamaradt tárgyak átadása.

Jul. 28. Maker’s Circle, Chess Masters or Chorale Rehearsal. Potluck. Bring an art project or we’ll have one to share. Or play chess. Or sing. Közös batyus ebéd. Sakkozás. Fessünk együtt. Énekeljünk. 

Augusztus

Aug. 4. Our church’s 98th Anniv! Presbiter Meeting.  Presbiteri gyűlés. Közös batyus ebéd.

Aug. 11. New Bread w. Holy Communion. St. Stephen’s Day Program at our church. Potluck. 
Új kenyér úrvacsorával. Államalapítás és Szent István Program. Közös batyus ebéd.

Aug. 18. Államalapítás Ünnep at St. István Church. Or stay at church for Potluck, Maker’s Circle, Chess Masters or Chorale Rehearsal. Bring an art project or we’ll have one to share. Or play chess. Or sing. Államalapítás Ünnep St. István templomnál. Nálunk közös batyus ebéd. Sakkozás. Fessünk együtt. Énekeljünk. 

Aug. 25. Maker’s Circle, Chess Masters or Choral Rehearsal. Potluck. Bring an art project or we’ll have one to share. Or play chess. Or sing. Közös batyus ebéd. Sakkozás. Fessünk együtt. Énekeljünk. 

Szeptember

Sept. 1. Labor Day Sunday. Presbiter Meeting. Potluck. Presbiteri gyűlés. Közös batyus ebéd.

Sept. 8. Decoration Sunday! Set up for Sept. 15. And let’s decorate the church with fall and harvest festival motifs. Bring squash, pumpkin and other items for the table decoration.  

Sept. 15. Church Outing: Picnic Polliwog or Veteran’s Park. House of Celebration anniv.

Sept. 22. HUNGARIAN HERITAGE DAY 1 PM. Church Benefit. All proceeds go to resurface our parking lot. Lunch, Program and More! MAGYAR ÖRÖKSÉG NAP! Magyar Zene, Irodalom. Süti vásár, művészeti kiállítás. Szerepelnek a Szoboszlai Sándor Dél-Kaliforniai Magyar Színház előadó művészei valamint a Kárpátok Néptáncegyüttes.

Sept. 29. Oktoberfest Hungarian Style! An authentic Oktoberfest atmosphere, from Tyrolean tunes to German and Slovenian polkas, will be provided by Péter Geburth and DJX.  Free...But please bring a yummy dish, sausages, sauerkraut, drinks or dessert to share! Wear your best lederhosen or dirndl! 
Oktoberfest Magyar Módra! A közös ebédünkre hozzunk finomságokat, sütit, innivalót, stb. amiből egymást meg tudjuk kínálni. Jó ebédhez szól a nóta! Az eredeti Oktoberfest hangulatról, tiroli dallamok, a német és szlovén polkákra, Péter Geburth és  DJ X gondoskodnak! Belépés ingyenes. viseld a legaranyosabb dirndlidet vagy lederhosenedet. Szeretettel várunk! 

Október

Oct. 6. Új Bor w. Holy Communion. Presbiter Meeting. Potluck. Presbiteri gyűlés. Közös ebéd.

Oct. 13. OCTOBER 23 Commemoration. Program and Potluck Lunch. Presentation by Neszlény Judith: Remembering 1956. And also Pfeiffer Ede – Kommunizmus Gyermeke, Híven és Bátran. 
OKTÓBER 23 - A 1956-os forradalom és szabadságharc emlékünnepe. Mozaikok könyveinek bemutatója. Közös batyus ebéd. 

Oct. 20. OCTOBER 23 laying a wreath at the statue in MacArthur Park.

Oct. 27. HALLOWEEN PARTY!  Potluck. Dance music, raffles. Music by DJX and Peter Geburth. Best costume gets a prize! MASKARA BATYUS BÁL. közös batyus ebéd. Zene, tánc, vicces percek. Az Állomáson előadja: Horváth Katalin és Mátté Éva. 

November

Nov. 3. Presbiter Meeting. Potluck. All Saint’s Day. Program. Remembering our departed loved ones. Presbiteri gyűlés. Közös ebéd. Mindszentek Napja, Halottak Napja. Versek, emlékezések. 

Nov. 10. VETERANS’ DAY. We honor those who are currently serving or who have served. 
Pasta making class and live music by Peter Geburth and DJX. 
PÖDRÖM, PÖDRÖM CSIGATÉSZTA KÉSZÍTÉS!  Hozd el a csigakészítőt, a tésztát mi adjuk hozzá. Szórakoztató zene mellett kellemes tésztázást kívánunk! 

Nov. 17. THANKSGIVING. Turkey, dressing will be provided. Please bring a side dish to share. Let’s thank God for all His rich blessings. Folk Song Sing-along! Let’s learn a few new songs. 

Nov. 24. Friendsgiving Day at Eva and Peter’s House after church. Let’s celebrate our friendship.

December

Dec. 1. 1st Sunday in Advent w/ Holy Communion. Lighting the 1st Advent Candle - Hope.  
Presbiter meeting. Potluck.  Christmas Tree and Church decorating Sunday! Trunk Trade.
Adventi istentisztelet úrvacsorával. Trunk Trade: Karácsonyi dekorációk csere-bere.  

Dec. 8.  2nd Sunday in Advent. Lighting the 2nd Advent Candle – Peace. 
After worship, a HUNGARIAN CHRISTMAS! Celebrate this beautiful time of year with us...Hungarian Christmas food and festivities! CHRISTMAS DISZNOTOROS LUNCH 1 PM. Guest performers. Family photo booth. Music by Péter Geburth and DJ X. Proceeds for mission.

Dec. 15. 3rd Sunday in Advent. Lighting the 3rd Advent candle - Joy.  

Dec. 22. SUNDAY. 4th Sunday in Advent. Lighting the 4th Advent candle – Love. Christmas TEA PARTY and Gift Exchange in the Moharos Terem. Mini sandwiches, tea. Pl. bring your own pretty teacup. Gift Exchange, value $15 or less. If you would like to participate please bring one wrapped gift. Az ajándékozás öröme, minden résztvevő egyelőre becsomagolt ajándékkal szálljon be az ajándékozásba.          

Dec. 25. WEDNESDAY. Christmas Day w. Holy Communion. Karácsonyi gyertyafényes istentisztelet úrvacsorával.

Dec. 29. NEW YEAR’S EVE AFTERNOON PARTY and DANCE. Guest performers. Potluck! Music by DJX and Peter Geburth.  Szilveszter Party! Forralt bor, champagne. Közös batyus ebéd. Ki mit tud, móka, vicces percek.  Filmvetítés. Uti beszámolók. Karaoke. TÁNCOLJ VELÜNK!  

2025. Január

Jan. 5. FIRST SUNDAY of the NEW YEAR. Happy 2025!


Hacsak másképp nem jelezzük, minden esemény a templomban lesz vasárnap az istentisztelet után.
Ha Isten Igéjét a szívedben hordozod és megosztod másokkal, életed olyan lehet, mint a hullámot indító vízcsepp. Szeretettel várunk mindenkit!

Schedule may change. Unless otherwise noted, all events are at church after worship on Sunday.
We welcome you to our Church to have fun, make friends, but most of all, to have God touch your heart and change and bless your life.


Megjegyzés küldése

0 Megjegyzések