Húsvét 2024. március 31. - Áldott feltámadási ünnepeket kívánunk!

   


 Kínoztatott, pedig alázatos volt, és száját nem nyitotta meg, mint bárány, mely mészárszékre vitetik, és mint juh, mely megnémul az őt nyírók előtt; és száját nem nyitotta meg!
A fogságból és ítéletből ragadtatott el, és kortársainál ki gondolt arra, hogy kivágatott az élők földéből, hogy népem bűnéért lőn rajta vereség?!
És a gonoszok közt adtak sírt néki, és a gazdagok mellé jutott kínos halál után: pedig nem cselekedett hamisságot, és álnokság sem találtatott szájában. (És 53:7-9)

Kedves Keresztény Testvérem!

Közeledik Húsvét, a világegyetem legfelfoghatatlanabb és legkülönlegesebb eseményének évfordulója.

A világegyetem alkotója, miután tanításaival, csodáival, 33 és fél évben bemutatta Isten jellemét -szeretete mibenlétét- életét áldozta értünk, s közte érted. Istenként nem halhatott volna meg, és ezért letette isteni mivoltát, hogy emberként megválthasson minket. Önként letette életét, s önként felvette azt harmadnapon, amint azt a próféták évszázadokkal korábban megjövendölték.

Milyen hatással lehet ez az esemény a te, és az én életemre? Hat-e ez az esemény automatikusan ránk, vagy van-e szerepe abban a mi szabad választásunknak? Gondolkozzunk, kutassunk ezekben a témákban együtt a Biblia ihletett igéin keresztül!

Áldott húsvéti ünnepeket kívánok! Testvéri szeretettel: 
Bátori Zoltán, lelkipásztor 

Szeretettel várunk!
a magyar-angol nyelvű Húsvéti Úrvacsorás Ünnepi Istentiszteletünkre!

2024. március 31. - Húsvét vasárnap - de. 11-kor

Web:  meet.google.com/vcd-rvfy-iwd
Telefon:   +1 916.400.9608   PIN: 788 690 646‬#
 

Istentiszteleti sorrend

Ha interneten csatlakozik hozzánk:
Készítsük elő az istentiszteleti helyet. A megtört kenyérdarabokat egy szép kistányérba tegyük, a bort vagy szőlőlét valami olyan pohárba töltsük, ami számunkra ünnepélyességet, különlegességet fejez ki. A liturgiát követve mondhatjuk hangosan az ismert szöveget (hitvallás), ahogy a templomban szoktuk.

***

Easter March 31. 2024.


He was oppressed, and he was afflicted, yet he opened not his mouth; like a lamb that is led to the slaughter, and like a sheep that before its shearers is silent, so he opened not his mouth.
By oppression and judgment he was taken away; and as for his generation, who considered that he was cut off out of the land of the living, stricken for the transgression of my people?
And they made his grave with the wicked and with a rich man in his death, although he had done no violence, and there was no deceit in his mouth. (Isaiah 53:7-9)

Dear Christian Brother!

Easter is approaching, the anniversary of the most incomprehensible and extraordinary event in the Universe.

The Creator of the World, after 33 and a half years of demonstrating the character of God - the very essence of God’s love - through His teachings and miracles, gave His life for us, and for you among us. He could not have died as God, and therefore He laid down His divinity to redeem us as a human being. He voluntarily laid down his life, and willingly took it up on the third day, as the prophets had foretold centuries before.

How might this event affect your life and mine? Does this event affect us by itself, or does our free choice have a role to play? Let's think and explore these questions together through the inspired words of the Bible!

Wishing you a blessed Easter! With brotherly love:
Zoltán Bátori, Minister 

Please join us online for
EASTER SUNDAY WORSHIP
and Holy Communion in Hungarian and English

March 31., Easter Sunday, at 11 AM!

Web link:  meet.google.com/vcd-rvfy-iwd
or by Telephone: +1 916.400.9608   PIN: 788 690 646‬# 

If you join us online:
Before the service, please prepare a piece of leavened or unleavened bread and a cup of wine or grape juice, with or without alcohol. Please set these near where you will worship.

Megjegyzés küldése

0 Megjegyzések