2023. november 12. - USA Nyugati Parti Magyar Tudósklub találkozó a templomban


Dr. Szanda István tart előadást

 Az USA Nyugati Parti Magyar Tudósklub legutóbbi találkozóját a 2023. évi Magyar Tudomány Ünnepe alkalmából tartotta a templomunknál. Az eseménynek a Magyar Tudományos Akadémia által kiadott mottója: „Tudomány: válaszok a globális kihívásokra”.

Program:
1)    Dr Czaun Miklós, elnök és Széles Tamás, főkonzul ünnepi köszöntői a Tudomány Napja alkalmából
2)    Előadás: Dr. Szanda István (fizikus, CEO, Mediso USA): „Nuclear Medicine a uniquely Hungarian science - How can expat loneliness and craving a good goulash lead to a Nobel Prize?
3)    A 2023. évben kiadott magyar Nobel-díjak megünneplése
4)    Zárszó, kötetlen beszélgetés

Az előadásra a Tudósklub a tudomány-népszerűsítő nyitott törekvésének megfelelően nemcsak klubtagokat, de a tudomány és a technika iránt érdeklődő szélesebb közönséget is invitálták.

Szanda István előadásának rövid kivonata:
When hearing the word 'nuclear', few of us think of life-saving medical diagnosis and treatment. However, nuclear technologies can be extremely effective in saving lives. They use small amounts of radioactive material to produce images of organs and tissues inside the body.
These images help diagnose diseases, determine the best course of treatment, and recently even deliver the treatment itself via theranostic applications.
Join us to discover how this field is uniquely linked to Hungary, both historically and in the very present, and why Harvard, UCSF, and the US Army are among those that use these results, developed and manufactured in Obuda, Hungary.


Dr Czaun Miklós köszöntőjeSzéles Tamás üdvözli a jelenlévőket
Kötetlen beszélgetés a Kossuth terembenMegjegyzés küldése

0 Megjegyzések