Advent harmadik vasárnapja - Karácsonyi ünnepség - Nótázós délután


A harmadik gyertyáját gyújtottuk meg az adventi időszaknak miközben Matte Éva német adventi dalt énekelt Geburth Péter tangóharmonika kíséretével.Bátori Zoltán lelkipásztor tartja az istentiszteletet.Az istentisztelet után Kezdődött a karácsonyi műsor Matte Éva összeállításában.


Aranyosi Ervin: Karácsonyi vers

Ünneplő ruháját
a szív magára ölti, 
ember a karácsonyt,
megtisztulva tölti.
A hétköznapi lelkek
megtelnek békével,
egymás iránt érzett
szívszeretetével.
Kár, hogy csak ilyenkor
mozdul meg a lélek,
csak ilyenkor zendül
ajkunkon az ének.
Ilyenkor látjuk csak
a nyomorúságot,
ilyenkor öleljük
az egész világot.
Pedig a világnak
a legszebb ajándék,
ha van bennünk részvét
és jobbító szándék.
Ezért a karácsony
sose érjen véget,
egész évben tanulj
békét, emberséget.
Legyen áldott az év
minden egyes napja.
Fényben  fürödjön a
Föld minden darabja.
Hidd el nem kell ehhez
semmi többet tenni,
tanulj meg mindenkit
egyformán szeretni.
A műsor után Garai Tünde főgondnok adott ajándékokat azoknak a templom tagoknak, akik Munkájukkal hozzá járultak a templom fennmaradásához. Mindenki kapott ajándékot. Természetesen a gyülekezet Tündéről sem feledkezett meg, aki a legtöbbet teszi az egyházért. Köszönjük Tünde a munkádat.Köszöntöttük a születésnaposainkat.Az ünnepség után szeretetvendégség következett. Köszönjük mindazoknak, akik hozzá járultak az ebédhez.

Az ebéd után Magyarországról jött vendégünk, Kerekes György nóta énekes szórakoztatta a jelen lévőket.


A nótázáshoz Geburth Péter is csatlakozott a tangóharmonika kísérettel.És akinek kedve volt, táncolhatott is.


Megjegyzés küldése

0 Megjegyzések