USA Nyugati Parti Magyar Tudósklub találkozó az egyházunknál


 Templomunkban került sor március 18-án az USA Nyugati Parti Magyar Tudósklub idei év első gyűlésére, melynek során két érdekes előadást hangzott el.

Prof. Fodor Zoltán: Tényleg látunk/észlelünk egy új és ismeretlen erőt?

Közel két éve a Chicago melletti Fermilab kutatóintézet egy 20 éves nagy skálájú kutatómunka eredményét ismertette, amely egy új erőnek a létére enged következtetni. A kutatócsoportom "ab initio" (legalapvetőbb elvekből induló) számolása azonban ennek ellentmond. Milyen tudományos és szociológiai tanulságai vannak a történetnek?

Fodor Zoltán fizika professzor olyan témáról tartott előadást, amely új felfedezésnek számít. Ezzel kapcsolatos eredményei a New York Times címoldalán szerepeltek másfél héten át. Fodor Zoltán jelenleg fizika professzorként dolgozik egyszerre három egyetemen: ELTE, Magyarország, Wuppertal, Németország, Pennsylvania State University, USA. Fodor Zoltán 2010-től a Magyar Tudományos Akadémia tiszteletbeli tagja.

Dr. Fürst Ágnes: A platina szabály, avagy: „Pedig többször is elmagyaráztam.”

Az ismerőseink-barátaink-kollégáink között sok a tehetséges és jól képzett ember. Ezek a tulajdonságaik kiaknázatlanul maradhatnak, ha nem tudunk eredményesen kommunikálni egymással. Szeretnék néhány praktikus ötlettel segíteni, hogy könnyebben közös nevezőre jussunk a körülöttünk élő/dolgozó emberekkel.

dr. Fürst Ágnes tapasztalt kommunikációs szakember, a felnőttoktatás és a változás menedzsment szakértője. 

Az előadások után minden résztvevőt meghívtunk vacsorára és beszélgetésre a Kossuth teremben.

Megjegyzés küldése

0 Megjegyzések